...или Who let the dogs out?!
По принцип, като наближи този перид от годинта, в който аз оглупявам с една година, но вече съм достатъчно голяма, за да ходя по заведения и да не се налага да готвя/чистя/подреждам, наближава и периодът на един друг рожден ден, за който аз винаги закъснявам с подаръка или помагам в подготовката.
Тази година мислех всичко да ми е навреме, тъй като партито беше планирано за навън, в клуб с аниматори и т.н. И после дойде 30.12.2015г и промяна в плана. И ми казаха темата...FROZEN или Леденото кралство, което до колкото разбрах е най- великата тема за тази година.
Набързо замислихме някакви първоначални покупки, тъй като беше краят на празниците и имаше вариант всички незакупени декорации да бъдат безславно прибрани до другата Коледа, а ние да останем без украса. След бързо посещение в Джъмбо, приключихме с драмата по купуването на снежини и други лъскавинки...
Моделът на поканата беше намерен и одобрен за един ден, посещението в Слънчоглед ми донесе абсолютно подходящ за целта картон на HEYDA - даже и двустранен за разкош, както и уникалната сребриста опаковачна хартия за снежини- декорация. Да, опаковъчна хартия, ама тази е някаква по- спецЯлна.
В крайна сметка, аз трябваше да направя поканите и да взема някаква украса...както и да направя едни шейни, които...както аз разбрах - трябваше да са 1-2-3 за декорация, а както се оказа като краен резултат - са 20 за да се слагат бонбоните за децата, които стандартно се дават там в края на партито...
Поканите бяха готови сравнително бързо и изпратени.
А след това - лудостта започна. Все пак е добре да имаш някой за подкреша в собственото ти безумие. И така - въоръжена с нарязаните части на шенйте, както и мукава, щанца и машина за изрязване на останалите части, бяла боя за боядисване, четки и още незнайно колко неща, се кукнах при "мили ми Смехурко" - Гери, която жертвоготовно се съгласи да ми помогне в сглобяването на теЗ шейни. Мисля, че не беше наясно какъв таралеж си....но така или иначе - разбра. След един уикенд на безкрайно рязане, лепене, боядисване и т.н. и още 1 ден помощ от нейна страна...и още около 2 довършване след това от мен, шейните бяха приключени.
В промеждутъците между съхненето на боята и лепилото, а може би от изпаренията на последните две, се зароди идеята да направя магнити с героите на кралството, за това направихме нов тур до Джъмбо, където въоръжена с камъчета за аквариум, с шантави бели линийки вътре и сини камъчета за декорация (видни по снимките), се прибрах в къщи...Камъните не стигнаха, тъй като на някои от тях бялото беше в повече. Така, че съпружеското тяло направи трети тур до Джъмбо за още малко камъни.
Такааа...имахме 20 магнита...Обаче измежду всички разговори и разменени картинки, видях че често се подаряват пластмасови гривнички. За това реших, че нищо не ми пречи на около същата цена да спретна и аз гривнички, но от полускъпоценни камъни. И така - връзка и половина Ахат и 2 Жадеит + малко спейсъри и най - щастливата ми находка - снежини...имах 11 гривни. Да, за кралицата на партито гривната е по- различна...
Обаче няма как за момчетата да има гривни, нали? За тях - след задълбочено ровене из нета, реших че ще направя ключодържатели. Обаче ми трябваха основи за медальони. За това се наложи бързо посещение на Илиенци (заради което изтървах тазмесечната крафтърска среща...). Там открих кабошоните и факта, че има различни форми и размери кабошони, но не и същите размери и форми на основите за медальони. А също така...и че няма в подходящият цвят. Така, че след обикалянето на няколко магазина на Илиянци, а после и бързо посещение в Ем Арт, се сдобих с матерали за около 50 медальона...и още малко снежини като от гривните, защото колкото и да е странно, по всички магазини висулки- снежини НЯМА!
И по между другото...за магнитите се подготвяха 2 магнитни дъски, за които нямах какво да сложа, за да се залепват магнитите. Е - купих други магнитни листи, но с тях нищо не стана, така че в понеделник получих от Бургас 2 изрязани ламарини, една от които РАЗБИРА се беше с 3 мм по- голяма...
П.С. драмата с тия дъски беше голяма. Мисля, че няма смисъл да минавам през цялата история с тия дъски. Свързано е със ставане в 6 сутринта и лепене в последният момент...Силната намеса на мъжО и 18 разговора по телефона с въпроса - боядиса ли ги, изсъхнаха ли, ама бели ли са...и подобни. Само се надявам да пристигнат сравнително цели...
И още малко помежду другото реших и един венец да направя...А последните дни, добре че имаше и Бейлис, че да си пийвам по едно.
О, да, да не забравим и банера. Буквите са картон с двойно залепващо, върху което е налепен син брокат. И са рязани на ръка. И всичко в къщи блести в синьо, дори носа на кученце...не, другаде не съм гледала дали му блести, мерси за предложението ;-) И да - всъщност банерите са два, защото ще има две маси :-)
Реално, за да направя банера се наложи да направя и сребристата хартия най- отдолу, тъй като прекрасната опаковъчна хартия свърши - имаше само 2 листа. Самото сребърно обаче е много специфично и се притесних, че няма да намеря такова. След това се сетих, че мога да го направя с шлак- метал...та след известно количество мацане се получи и той...Не мога да намеря снимката обаче, в която се вижда какво се случва, като работиш с шлак- метал. Забавно е. Почти все едно работиш с брокат, само парчетата са по- големи и летят още повече...
И...разбира се, за подаръците трябваше да има торбички, в които да се слагат, така че купих бели и сини органзени торбички, за които направих етикечета с имена. А снежинките ще бъдат като етикети на водите за децата.
А как изглежда пода след всички тези снежУлини?
И за да не остава някакво съмнение...Аз много харесвам Дисни, и Леденото кралство. И въпреки всички пречки, това ми беше една от най- любимите задачки. Иначе нямаше да направя всичко това. И сега да се моля 1 седмица да пристигне навреме и невредимо. Стискайте ми палци ;-)
Labels
Followers
Links
- Meiflower
- Origami Owl Jewellery
- http://www.weestamps.com/?page_id=27
- http://www.craftie-charlie.co.uk
- http://www.muji.eu/
- http://adayfordaisies.com/stamps/
- http://www.octoberafternoon.com/product.php
- http://www.allthatscraps.com/
- http://www.funkykits.co.uk/catalog/
- http://www.sillydillybeans.blogspot.com
- Scrapbook pages
- http://www.thepapershelter.com/
- Templates
- http://www.mycraftyheart.co.uk/
- The Glitter Pot
- Sweet tables
- Patterns - Italian
- Sassy Digis
- Interesting Templates
- Whimsy magazine
- Jewellery
- http://www.doeadingonline.nl/
- Sweet Pea Stamps
- http://melstampz.blogspot.com/
- Ribbons
- http://www.doeadingonline.nl
- http://cuddlybuddly.com/
- Crafts and Me
- Bracelets
- Blog designs
- Books
- http://www.craftsandme.co.uk/unmounted-stamps-crafts-stamps-c-110_113_208.html
- http://www.michalnegrin.com/
- http://scrappinblogs.blogspot.com/
- http://www.bssbs.co.uk/
- http://www.funkykits.co.uk/catalog/
- http://www.bugaboostamps.com/home.html
- Makeitcrafty - digis
- http://www.splitcoaststampers.com/
- http://www.amazingpapergrace.com/
- http://www.thecraftbarn.co.uk/
- Mo's Digital Images
- Магазинчето на Двете елши
- KennyK digi stamps
Bakery
Fabrics
Jewellery
- Ideas
- http://eozy.com
- Clay creations
- http://manogyongyei.blogspot.com/
- http://www.epinaccessories.com/
- http://www.eebeads.com/
- http://mybeading.wordpress.com/
- http://manuk.ro/en/
- http://martenici-petya.com/
- https://picasaweb.google.com/111284988157667231160/2RivDyn#5388232301155540082
- http://www.makejewellerymagazine.com
- http://www.beadsdirect.co.uk/
- http://www.firemountaingems.com/
- http://www.bluebuddhaboutique.com
- http://www.vintagejewelrysupplies.com
Markers
Photography
сряда, 3 февруари 2016 г.
петък, 8 януари 2016 г.
Box makeover
След като една от сестрите имаше за подарък сребърна лъжичка, нямаше как да не направя една и на другата.
И така - лъжичката беше готова, но разбира се - поради каквито и да е причини, няма начин да изнесеш "легално" една глупава лъжица, защото била от благороден метал.
Теглих им една цветна българска на пощите и всички куриери, и намерихме едно момиче, което си идваше по Коледа и се връщаше след Нова година в Париж...Лъжичката би трябвало (силно се надявам) да е вече на френска земя.
Трябваше да направя кутийка. Този път реших да заложа на лесното и просто позалепих хартии, а отгоре направих трансфер на една скорошна снимка на мама с двете маймуни. Опитах се да докарам напуканият стил на хартията, а роклята на мама много добре ми се върза с цялостната концепция.
Все още не съм убедена за перличките. Просто реших, че като ще правя нещо с втар стил...някак си бива да има и перлички. Както и да е - не мога да го променя.
И разбира се - вътре трябваше да се направи нещо, за това залепих плюшоподобен плат .Направих и поставчица за лъжичката, отново облечена в "плюш". И тъй като плюшът малко се нищеше...го лакирах.
Самата лъжичка е с много подробности и резбички - има си и Витлеемска звезда, и стълбичка на живота отзад, пожелание, грозд и някакви листа, абе - яката работа ;-)
Ами - много писане за малко работа.
И така - лъжичката беше готова, но разбира се - поради каквито и да е причини, няма начин да изнесеш "легално" една глупава лъжица, защото била от благороден метал.
Теглих им една цветна българска на пощите и всички куриери, и намерихме едно момиче, което си идваше по Коледа и се връщаше след Нова година в Париж...Лъжичката би трябвало (силно се надявам) да е вече на френска земя.
Трябваше да направя кутийка. Този път реших да заложа на лесното и просто позалепих хартии, а отгоре направих трансфер на една скорошна снимка на мама с двете маймуни. Опитах се да докарам напуканият стил на хартията, а роклята на мама много добре ми се върза с цялостната концепция.
Все още не съм убедена за перличките. Просто реших, че като ще правя нещо с втар стил...някак си бива да има и перлички. Както и да е - не мога да го променя.
И разбира се - вътре трябваше да се направи нещо, за това залепих плюшоподобен плат .Направих и поставчица за лъжичката, отново облечена в "плюш". И тъй като плюшът малко се нищеше...го лакирах.
Самата лъжичка е с много подробности и резбички - има си и Витлеемска звезда, и стълбичка на живота отзад, пожелание, грозд и някакви листа, абе - яката работа ;-)
Ами - много писане за малко работа.
Categories
Card making,
Other crafts
вторник, 29 декември 2015 г.
Notebook 1 of 4
Някъде към лятото обещах на една позната да и направя тефтер за следващата година. В последният момент успях. Да, само за първото тримесечие е. Реших вместо 1 да направя 4 - за разнообразие, за да не омръзва, а и да не би да се разпадне от много употреба.
Да, тефтерчето ще се ползва (надявам се) силно по предназначение - за записване на часове на клиенти.
Когато си говорихме как да изглежда тефтера, едно от условията беше да е "лъскавко". Както всички знаете - лъскавко да е при мен, драми няма.
Харесах еднин шаблон за тефтер и след известно напасване и изхвърляне на листи с проба- грешка, вътрешността е готова. Реших и за разнообразие да намеря по някоя мъдра мисъл за всеки ден от годината. Остава ми да намеря още около 157 мисЪли.
И за да е всичко достатъчно лъскаво, вътрешната част на кориците украсих с релефна, безцветна, брокатена текстурна паста!!!
За пореден път няма да коментирам снимките...мъгла + студ и неостъклена тераса...скъси времето за снимане :-(
Да, тефтерчето ще се ползва (надявам се) силно по предназначение - за записване на часове на клиенти.
Когато си говорихме как да изглежда тефтера, едно от условията беше да е "лъскавко". Както всички знаете - лъскавко да е при мен, драми няма.
Харесах еднин шаблон за тефтер и след известно напасване и изхвърляне на листи с проба- грешка, вътрешността е готова. Реших и за разнообразие да намеря по някоя мъдра мисъл за всеки ден от годината. Остава ми да намеря още около 157 мисЪли.
И за да е всичко достатъчно лъскаво, вътрешната част на кориците украсих с релефна, безцветна, брокатена текстурна паста!!!
За пореден път няма да коментирам снимките...мъгла + студ и неостъклена тераса...скъси времето за снимане :-(
Categories
Albums,
Card making
вторник, 22 декември 2015 г.
Christmas table runner
И така, най- голямата драма за Коледа приключи.
Включих се в една Коледна размяна. И нали - като е гарга да е рошава, девойката която ми се падна беше споменала, че нямали много чисто коледни неща. По тоЗ повод, запретнах ръкави и реших да правя тишлайфер.
Няма да минавам в подробности през избора на платове (или по- скоро липсата на такъв), драмата с шиенето, досаждането на моето шиещо другарче (онзи ден съвсем тактично ме отряза, при поредното ми "ама да му хвърлиш едно око" с - пиши го готово и го давай, че стана Коледа хахаха).
Вместо това - 2 седмици по- късно, брутална болка в кръста и едно затворено око за всички грешки, тишлайфера е готов, заедно с едни свещи (3 бр. от Икеа, "вградих" картинките) и по модел на Вили - шоколад в буркан. Добре, че беше тя, та да имам с какво да завърша подаръка.
Е, освен това има и една Коледна чиния, но тъй като нея само съм я купила, няма защо да качвам тук ;-)
П.С. Знам, че синият фон е брутален, но нямах на какво друго да го сложа :-(
Включих се в една Коледна размяна. И нали - като е гарга да е рошава, девойката която ми се падна беше споменала, че нямали много чисто коледни неща. По тоЗ повод, запретнах ръкави и реших да правя тишлайфер.
Няма да минавам в подробности през избора на платове (или по- скоро липсата на такъв), драмата с шиенето, досаждането на моето шиещо другарче (онзи ден съвсем тактично ме отряза, при поредното ми "ама да му хвърлиш едно око" с - пиши го готово и го давай, че стана Коледа хахаха).
Вместо това - 2 седмици по- късно, брутална болка в кръста и едно затворено око за всички грешки, тишлайфера е готов, заедно с едни свещи (3 бр. от Икеа, "вградих" картинките) и по модел на Вили - шоколад в буркан. Добре, че беше тя, та да имам с какво да завърша подаръка.
Е, освен това има и една Коледна чиния, но тъй като нея само съм я купила, няма защо да качвам тук ;-)
П.С. Знам, че синият фон е брутален, но нямах на какво друго да го сложа :-(
неделя, 6 декември 2015 г.
Christmas tags - p.2
И втората серия тагове за размяната. Използвах всички налични ми, висящи елфи на Мо. Момчета, момичета, черни, бели, тази година ги има всякакви.
Въпреки, че не са сложни откъм наличие на елементи, се оказа че отнема доста време да се завърши един. По едно време ми се "ревеше", но проключих в срок, така че съм доволна.
Сега остана да занеса наличното и всичко ще е готово :-)
Въпреки, че не са сложни откъм наличие на елементи, се оказа че отнема доста време да се завърши един. По едно време ми се "ревеше", но проключих в срок, така че съм доволна.
Сега остана да занеса наличното и всичко ще е готово :-)
Categories
Card making
Абонамент за:
Публикации (Atom)


































