неделя, 26 април 2015 г.

Lilac wedding

Публикувано от skylife в 11:26 pm 0 коментара
Ами...за хората ново, за вас познато - картичките-книжки са си хит. За тази имаха конкретни изисквания кои младоженци да има и как да изглежда приблизително. Сватбата - в бледо лилаво. И тъй като още ме държи темата на албума - използвах същите цветя и подобна арка за фон.

Останалото е ясно :-) Само дето днес ми казаха, че май картичката няма да стигне до младоженците, защото поръчителката толкова си я харесала, че решила да си я задържи...хм, аз можех и една за нея да направя...нищо де :-)
----------------------------------------------------------------
One more for those who count and just - another one for me. :-) Lilac wedding, some specification and that's the new book-card.

I loved the look of the album so the card turned out quite like it :-)





понеделник, 13 април 2015 г.

Once upon a time...

Публикувано от skylife в 10:49 pm 1 коментара
То и при мен малко така се получи...Имало едно време един крафтър, който решил да прави албум за рожден ден на една млада дама, който рожден ден също остана в миналото...

Албумът беше започнат някъде към Октомври 2014. За рожден ден, който беше на 31.01.2015. Обаче - какво да се прави...налягат ни служебни задължения...а после трябваше и да сменим квартирата...добре, че е на същият етаж в същият блок...

И така - хартиите успях да докопам мнооого отдавна от Гери, която пък ги имаше от още по- отдавна...Много съм влюбена в тези хартийки, обаче сърце не ми даваше да ги отрежа за нещо и така си отлежаха и при мен година-две, докато най- накрая не им дойде момента.

Тук идва времето отново да благодаря на Вили, за всички урочета, благодарение на които този албум се получи.

Истината е, че се вкарах в голяма беля с тези хартийки...Тъй като са много "приказни", цветовете ме вкараха в една приказка...дето...Успях да намеря боя, която да подхожда, за да боядисам биреният картон. До тук добре...ама трябва да се намери плат за тая боя и тия хартийки...Обиколих всички знайни и незнайни магазини в София. Няма...Бях готова да платя и 45 лв/м за дамаска, само и само да има подходящ цвят...НЕ! Най- накрая, последният ми шанс беше едно магазинче в Бургас, където знам че има и по- странни платове. И какво беше учудването ми, когато намерих ТОЧНО същият плат като боята - лъскав, тъмни лилав...абсурдно! После успях с панделките...абе изобщо намирането на всички неща за този албум си бяха жив късмет и граничеха със случващото се в научните фантастики. Най- накрая дойде урочето на Вили за оцветяване на крафт картон, като феята беше в моите цветове и така...

Ами - получи се. Сега в комплект ще има и един часовник, ама като е готов ще покажа :-)
--------------------------------------------------------------
OK - here's how it happened - Once upon a time there was a crafter that started making an album for a birthday that was 3 months ago. So - the creation started Octover 2014 and the b-day was on 31.01.2015...Right on time, no? But - life happens and had work to do...and then we had to move to another lodging - thank God it is in the same block and the same floor.

Anyway - everything on that album I found by chance...And I think it was really big chance, because of the more unusual colors.












Album recipe:

Papers:  DCWV "Once upon a time"

Image:   Sara Burrier "June"

Die cut: #658569 Sizzix Movers & Shapers Die - Arch Frame

         #658866 Sizzix Thinlits Die Set 6PK - Flower, Yarrow


вторник, 10 февруари 2015 г.

Thousand years...

Публикувано от skylife в 5:03 pm 1 коментара
Направо си е цяла вечност, даже и сега "кръшкам", обаче и аз съм човек... Последните 3 месеца прекарах толкова време в офиса, колкото бих прекарала нормално за около 9, така че - никакво време за каквото и да е...

И сега ще ви покажа единствените Коледни (да - Коледни) неща, които правих - стандартните фотоапарати - ваучери. Но добре, че бяха те да си потворя някакви коледни неща, защото обичам коледните картички...

За снимките...няма да коментирам хич...
----------------------------------------------------------------
It's been ages since the last time I wrote, but for the past 3 month my working hours equal 9 months, so...no time for crafting.

Now I'll show you some Christmas (yeap - Christmas) stuff - the usual camera vouchers. But happy I had to make them because I love Christmas :-)

No comment on pictures quality...






После, след зимният тиймбилдинг реших да направя една закачка за офиса на...програмистите. Всичко дойде от една презентация, която правиха, та се посмяхме после.

т.3 е по повод, че в bg-mama може да се намери всичко - вклчително и код за...еди-какво-си...(програмистки истории, дето не ги разбирам)
-----------------------------------------------------------------
Then, after our company's team building, I made a funny sign for our developers office. The idea came after a presentation they made at the team building...we have a laugh with the sign.



И последно - картичката за рожденният ден на един колега (от същият офис по- горе), който беше на 24.01. Надписът не е хейтърски, просто той има една фланелка с такъв надпис.

Чашата от картинката пък не е омазана, просто се опитах да претворя надписа от чашата, която ползва, с надпис "I only give negative feedback". Малко ми беше трудно, предвид размера на чашата от картинката, ама идеята е важна...
-----------------------------------------------------------------
The last one is a b-day card for one colleague from the above mentioned office. The GOOGLE sign is because he has a t-shirt with such sign, so it's for rationalization. 

The same is with the mug on the image where I tried to recreate his real mug (see below). I didn't nail it but...



Ами - толкова от мен за последните 3 месеца. Надявам се скоро да имам отново повече време за любимото хоби, защото мноого ми липсва...
------------------------------------------------------------------
Well - that's from me for now. Really hope to have more time for crafting soon because I really miss it.

неделя, 30 ноември 2014 г.

Christmas tags 2014 p.2

Публикувано от skylife в 1:00 am 0 коментара
И така, това са и другите 2 тага за размяната. Трябваше да са 4, но работата ме зарина и не знам точно къде се намирам и кой ден е...и така ще е до след Нова година и дори няма да се почива в почивните дни по празниците...Даже не знам как ще се справя с ATC-тата за другата размяна, но ще се пробвам...все 2 ще мога да закърпя...А толкова неща искам да направя...понякога ми иде да...не знам какво.

Ама да не ви занимавам с моите "драми". Таговете са почти комплект. Ползвах основно хубави хартии 12х12. Единият е без джобче, но тотално изключих, а другият е малко по- любовно-коледен, но се надявам да се харесат на който се паднат.

Лека нощ и добро утро!
------------------------------------------------------------
Those are my next 2 tags for. Had to be 4 but I'm almost sleeping in the office so really no time to craft...hope you like them :-)

Good morning and good night 






 

неделя, 9 ноември 2014 г.

Christmas tags 2014

Публикувано от skylife в 10:58 pm 1 коментара
И ето, че най- накрая успях с 3 от предвидените 7 тага за тазгодишната размяна, организирана отново любезно от Ем.Голям зор, голямо чудо за тия прости тагчета, обаче...мързел ли бе, какво ли...

Обичам да правя комплекти, така че и тези трите автоматично отидоха в тази графа. Заложих на коледните цветове и по- нестандартното съчетание на цветове...

Сега се захващам с другите...че ни чакат и малко ATC-та. 

Май тази година ще пропусна Коледните картички, но пък няма да се размина без Коледни творения...
----------------------------------------------------------
Three tags for a Christmas tag - exchange. I love sets, so - they are some sort of a set. 

I've used Christmas colors in some not-so-traditional combinations.







Tag recipes:

Die cut: Item #656938 Sizzix Movers & Shapers L Die - Tag & Bookplates
         Item #658261 Sizzix Bigz Die - Tattered Poinsettia
         Item #658733 Sizzix Sizzlits Die - Poinsettia Swirls
         Item #657188 Sizzix Bigz Die - Tiny Tabs & Tags
         Item #657493 Sizzix Movers & Shapers Magnetic Die Set 2PK - Mini Reindeer & 25 Set
          Memory Box Holly Vine Die Item # 98188
         Item #659978 Sizzix Thinlits Die Set 9PK - Winter Borders & Rosette

 

Tini tin Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review